Podstawowe zasady skutecznego odchudzania
Dieta

Podstawowe zasady skutecznego odchudzania

Jak szybko schudnąć? To pytanie bardzo często pojawia się w okresie wiosennym, kiedy wszystkim bardzo zależy na szczupłej sylwetce na lato. Wbrew pozorom proces odchudzania nie wymaga od nas zbyt długiego czasu, ale potrzebna jest silna samodyscyplina, konsekwencja i trzymanie się kilku podstawowych zasad.

Podstawowe zasady odchudzania:

  1. Jedzmy więcej mniejszych posiłków. Zaleca się, aby zjadać około pięciu dobrze zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Dzień powinniśmy zaczynać od zjedzenia śniadania w ciagu 45 minut od przebudzenia. Kolacja natomiast powinna być ostatnim posiłkiem i należy ją zjeść ok. 3 godzin przed snem.
    Trzeba pamiętać, aby posiłki były spożywane regularnie o tych samych porach.
  2. Podczas odchudzania zaleca się picie dużej ilości wody. W ciągu dnia powinniśmy wypić ok. 2,5 l wody.
  3. Unikajmy tłustych potraw. Tłuste potrawy warto zamienić na potrawy z dużą ilością węglowodanów złożonych. Energia wytwarzana przez nasz organizm z węglowodanów jest o wiele szybciej zużywana aniżeli ta z tłuszczu co powoduje, że nie będzie ona gromadzona w organizmie.
  4. Do przygotowania potraw używajmy dużą ilość przypraw i ziół, część z nich poprawia procesy trawienne i przyśpieszy nasz proces odchudzania.
  5. Jedzmy dużo warzyw i owoców. Jednak w przypadku owoców, należy szczególnie uważać, bo część z nich zawiera w sobie spore ilości cukrów.

Skąd zatem wziąć czas, aby przygotować posiłki zgodnie z powyższymi zasadami i jeszcze dobrze je zbilansować?

Catering dietetyczny – czym jest

Catering dietetyczny – to coraz popularniejsza usługa, która oferuje nam dobrze zbilansowaną dietę pudełkową. Posiłki przygotowane są przez dietetyków i codziennie dostarczane pod wskazany przez nas adres. Zazwyczaj otrzymamy 5 posiłków.

Dieta jest bardzo urozmaicona i zrobiona według kaloryczności jaką wybraliśmy. Zawsze mamy możliwość zdecydowania jaką dietę chcemy zamówić – dla osób aktywnych, czy może pracujących w biurze.

Jeszcze jakiś czas temu firm oferujących dietę pudełkową było zaledwie kilka, dzisiaj jest ich kilkaset, a w samej Warszawie tego typu usługę oferuje ok. 150 firm.

Warto zatem przed wyborem odpowiedniej firmy skorzystać z wyszukiwarki cateringów dietetycznych – cateromarket.pl i wybrać tą cieszącą się najlepszymi opiniami. Pozwoli nam to uniknąć późniejszych rozczarowań związanych z dostarczanymi posiłkami.

Jeśli zatem zastosujemy się do wszystkich zasad to z całą pewnością uda nam się uzyskać szczupłą sylwetkę na lato.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.