Pomoc osieroconym dzieciom
Lifestyle

Pomoc osieroconym dzieciom

W dzisiejszych czasach ludzie skupieni są przede wszystkim na karierze, pogoni za pieniądzem i własnymi marzeniami. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się co dzieje się z dziećmi, które zostały porzucone, osierocone? Pewnie nie, bo większość z nas ma tendencję  do narzekania na swoje życie, póki nie dotknie nas tragedia nie mamy pojęcia co tak naprawdę odczuwa druga osoba a co dopiero dziecko, gdzie cały jego świąt ulega zniszczeniu po porzuceniu przez rodzica.

Fakt dziecko trafia do rodziny zastępczej, ma opiekę lecz niesie to za sobą wiele zmian, które przyczyniają się do wieku komplikacji w dorosłym życiu. Niemniej  jednak każda pomoc takiemu dziecku jest na wagę złota, pomoc możemy zawsze, sposobów jest bardzo wiele wystarczy tylko zaangażowanie i chęć niesienia  pomocy.

SOS Wioski dziecięce – jak pomóc?

Nie wstydź się pomagać! Dziś Twojej pomocy potrzebuje dziecko, jutro możesz potrzebować jej Ty. Jak pomóc?

  1. Darowizna – za pomocą konta internetowego możesz przelać zaproponowaną przez siebie kwotę pieniędzy na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce za pomocą serwisu PayU. Darując pewną kwotę pieniędzy możesz zapewnić mu wymarzone wakacje lub pomoc w edukacji. Każdy grosz się przyda a Ty możesz to odliczyć od podatku.
  2. Zbiórka – w dobie Internetu można naprawdę zdziałać cuda, przykładem może być nawet założenie zbiórki, powiadom swoich znajomych, o zbiórce darowizn na dzieci kwota może być dowolną 20 zł czy 100 zł każdy daje tyle ile może, załóż sobie cel a później za pomocą Facebooka, Instagrama poproś o pomoc nieznajomych, dziecko nie powinno ponosić odpowiedzialności za czyjeś błędy młodości, całą zebraną kwotę przekaż na SOS Wioski dziecięce. Pamiętaj dobro zawsze wraca.
  3. Zostań rodzicem SOS – jeśli kochasz pomagać lecz los nie rozpieszcza Cię, a diagnoza o braku możliwości bycia mamą spadła jak grom z nieba – nie martw się. Prócz adopcji dziecka zostaje Ci również inny sposób. Zostań rodzicem SOS, musisz być jednak gotowa do przeprowadzki do Wioski, które mieszczą się w Biłgoraj, Kraśnik, Siedlce, Karlino. Wystarczy, że się zgłosisz, wypełnisz ankietę oraz przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną. Kolejnym etapem jest rozmowa z dyrektorem placówki i tygodniowy pobyt w wiosce SOS by sprawdzić się jako rodzic. Nie tylko spełnisz się jako rodzic lecz uszczęśliwisz dzieci dając mu miłość, dom i spełnisz ich marzenia. Warto pomagać!

 

Redakcja nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.