Problemy ze słuchem. Skąd się biorą? Jakie są sposoby jego zwalczania?

Problemy ze słuchem. Skąd się biorą? Jakie są sposoby jego zwalczania?

Z biologicznego punktu widzenia posiadamy siedem zmysłów zaliczamy do nich między innymi: dotyk, równowagę, węch, smak, propriocpcję, wzrok i słuch. Dzięki nim nasz mózg dostaje informację, analizuje ją i wykonuje dane czynności. Dobrze naoliwiona maszyna działa bez zastrzeżeń, podobnie jest z naszym organizmem.

Prawidłowa praca wszystkich zmysłów powoduje, że nasze reakcje z ludźmi, światem jest produktywne. Jeden źle pracujący element układanki, doprowadza do zaniechania równowagi pracy naszego mózgu a co za tym idzie spędzenia wielu godzin w kolejce do odpowiedniego specjalisty.

Co powoduje problemy ze słuchem?

Nasz słuch narażony jest na działalnie wielu czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Narząd ten starzeje się po 30 roku życia. Nic dziwnego, że do swojej babci lub dziadka musisz mówić głośniej. Wszystko się zużywa tak, jak klocki hamulcowe w aucie tak, też nasz słuch się niszczy. Ponadto problemy ze słuchem możemy mieć wrodzone spowodowane uszkodzonym genem bądź nabyte. Niemniej jednak na jakość naszego słyszenia wpływamy my sami.

Do czynników, które mają negatywny wpływ na pracę naszego narządu słuchu jest przede wszystkim hałas. Praca w hutach, muzycy, osoby pracujące jako telefonistki a także żołnierze narażeni są na niedosłuch w większym bądź mniejszym stopniu. Niestety nie tylko praca może się przyczynić do złego funkcjonowania naszego narządu słuchu. Częste zapalenie górnych dróg oddechowych, antybiotykoterapia, głośne słuchanie muzyki jest również zaliczane do częstych przyczyn prowadzących do niedosłuchu. Niestety często to bagatelizujemy.

Jakie są sposoby na zwalczanie niedosłuchu?

W dzisiejszych czasach osoba nie mająca drogiego telefonu, markowych ciuchów czuje się gorsza od innych, odizolowana czy też wytykana palcami. Niemniej jednak jest to nic w porównaniu do problemów ze słuchem. Taka osoba nie może polegać na samej sobie, musi być wciąż pod opieką osób trzecich ze względu na jej bezpieczeństwo ponieważ istnieją zbyt duże bariery pomiędzy ludźmi a osobami borykającymi się z niepełnosprawnością umysłową bądź cielesną. Nie jest to powód by taką osobę izolować lecz zrobić wszystko by jej pomóc. Idealnym rozwiązaniem dla osób niedosłyszących jest nowość, która pokazała się na rynku. Asystent słuchu Hear Clear pro 2 to aparat słuchowy z wbudowanym mikroprocesorem audio, którego celem jest odbieranie najniższych tonów dźwięku w ten sposób, możemy usłyszeć nawet to co dwie osoby między sobą szepczą a także wyciszyć go do minimum gdy jesteś w miejscu gdzie hałas jest nie do wytrzymania.

Ponadto Hear Clear Pro 2 zwiększa odbiór dźwięków z otoczenia aż do 50%. Co za tym idzie pobudza mózg i przyczynia się do odbudowania równowagi. Urządzenie jest proste w obsłudze i w aplikowaniu go. Wkładamy to urządzenie do prawego i lewego ucha i już. Do atutów tego urządzenia zaliczamy między innymi : łatwy i szybki sposób wkładania, dyskrecję a przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak każdy produkt ma swoje wady i zalety. Do minusów zaliczamy przede wszystkim to, że urządzanie to nie możemy kupić w aptece gdzie moglibyśmy obejrzeć je z bliska i ewentualnie zareklamować gdyby coś się z nim działo. Zakup jest możliwy tylko i wyłącznie przez Internet.

Cena asystenta słuchu waha się w granicach 297 a 550 zł. Zamówienia są składane za pośrednictwem strony internetowej niemniej jednak za produkt płacimy za pobraniem. W ten sposób mamy również możliwość sprawdzenia zawartości paczki. Korzystając z aparatów słuchowych możesz zacząć cieszyć się każdą chwilą spędzoną z bliskimi i czuć się w końcu komfortowo w każdej sytuacji.

 

Artykuł sponsorowany, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Mnie się zdarzył problem z zalegającą woskowiną, zrobił się czop i gorzej słyszałam. Pewnie czyszczenie uszu patyczkami też się trochę do tego przyczyniło. Dlatego od wielu miesięcy używam fonix do higieny uszu, by rozpuszczał woskowinę i pomagał w jej usuwaniu. To bardzo wygodny sposób i faktycznie skuteczny u mnie.

  2. Ciekawa opcja, szczególnie dla takich osób jak ja, które dosłownie nie znoszą czyszczenia uszu patyczkami. Nie przepadam za wizytami u laryngologa, myślę, że czyszczenie olejkami to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że regularnie trenuje pływanie na basenie lub w jeziorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *