Symbolika męskiego sygnetu.

Symbolika męskiego sygnetu

W naszej kulturzeu tarło się, że to panie ze szczególnym upodobaniem ozdabiają swe ciało bogatą i pięknie prezentującą się w połączeniu z wyszukanymi kreacjami biżuterią. Współcześnie jednakże tradycja ta odchodzi powoli do historii, jako że panowie śledzący trendy modowe również pragną podkreślić swoją indywidualność i szyk, nosząc bransoletki, łańcuszki z przywieszkami oraz sygnety będące głównym tematem dzisiejszego artykułu.

Nadmieniony element dla wielu panów ma wyjątkowe znaczenie. Mógł on bowiem zostać dziedziczony po rodzinie, a tym samym – posiada wysoką wartość sentymentalną oraz historyczną. Jak mówi właściciel firmy ENIGMA – sklep internetowy z męską biżuterią; sygnety takie najczęściej wykonane są ze szczerego złota lub wysokiej jakości srebra i dodatkowo przyozdabiane przyciągającymi oko kamieniami szlachetnymi lub bursztynem. Natknąć się możemy także na błyskotki z dodatkowym grawerem, które dzięki wyrytemu w nim napisowi stają się rzeczami rzadkimi i dzięki temu rokrocznie zyskują na wartości.

Na sygnety decydują się również zamożni przedsiębiorcy, którzy to mają już dosyć pokazywania się na ważnych spotkaniach i bankietach wyłącznie w eleganckim garniturze.

Mimo, że na pewno nie jest on tani, to nie rzuca się w oczy jednak na tle podobnych kreacji, a więc koniecznym zdaje się być zadbanie o choćby minimalną ilość ekstrawagancji. Jak zauważyć można przeglądając fotoreportarze z takich spotkań, że wśród kruszców, z których zrobiona może być tego typu biżuteria królują przede wszystkim złoto (zarówno żółte jak i białe) oraz platyna. Panowie nie stronią także od delikatnych elementów dekoracyjnych, nabywając sygnety wysadzane dodatkowo cyrkoniami lub – wersjach kosztownych błyskotek – rubinami i diamentami. Osoba nosząca tego typu błyskotkę może mieć gwarancję, że będzie widoczna w tłumie i wywrze na kolegach mocne wrażenie.

Symbolika męskiego sygnetu.

Charakterystyczną kategorią panów zainteresowanych sygnetami są patrioci, którzy mają zamiar poprzez noszoną biżuterię zamanifestować wyznawane wartości oraz przywiązanie do ojczyzny. Są to w większości sygnety srebrne, relatywnie grube, na których wyeksponowanej części widnieje orzeł biały, kotwica lub inny symbol poświadczający o heroicznej i trudnej historii Rzeczypospolitej Polskiej. Bogatsi przedstawiciele rzeczonej grupy sporadycznie decydują się także na sygnety wykonane ze złota, jednak jak podają jubilerzy, przeważającą część stanowią mężczyźni decydujący się na srebro, którego wygląd jest równie piękny, a koszt mniejszy.

Pogląd, że biżuteria jest przeznaczona wyłącznie dla pań, natomiast brzydsza płeć nie identyfikują się z jakimikolwiek błyskotkami śmiało możemy odesłać do lamusa. Przedstawiciele płci brzydkiej coraz częściej dbają o własny wygląd i mają świadomość, że trudno o lepszy sposób pokazania swojej indywidualności niż właśnie poprzez elegancki oraz odpowiednio dobrany do wyjątkowej okazji sygnet, czasami połączony dodatkowo z łańcuszkiem wykonanym z bliźniaczego kruszcu. Mamy nadzieję, że powyższy tekst nakłoni tych jeszcze niezdecydowanych przedstawicieli płci męskiej do wejścia w posiadanie takiego elementu dekoracyjnegoj– zapewniamy, że są one warte swojej ceny!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *