Zapalenie pęcherza – udręka dla kobiet

Zapalenie pęcherza – udręka dla kobiet

Zapalenie pęcherza to dolegliwość łapiąca najczęściej kobiety. Spowodowane jest to poprzez naszą budowę anatomiczną. Mamy bardzo, którą cewkę moczową bodajże 3-4 cm, którą łatwo uszkodzić i niestety przeziębić. Objawia się to najczęściej lekkim pieczeniem podczas oddawania moczu. Z biegiem czasu coraz częściej biegasz do toalety nawet jak dużo nie pijesz. A oddanie chociaż jednej kropelki, kończy się ostrym bólem i pieczeniem. Z medycznego punktu widzenia to nie jest nic strasznego.

Niemniej jednak nie możesz bagatelizować tego. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do stanów zapalnych nerek a nawet do ich niewydolności. Ponadto konsekwencją może by również zapalenie narządów rodnych.

Jakie są przyczyny?? Jak temu zaradzić??

Cewka moczowa u Pań bardzo blisko sąsiaduje z ujściem pochwy i odbytem gdzie znajdują się różne bakterie. W normalnych środowiskach, są one nie groźne niemniej jednak gdy dostaną się do pęcherza mogą wywołać silne zakażenia. Do baterii, które wywołują u nas takie dolegliwości zaliczamy przede wszystkim : chlamydie, dwoinka rzeżączki czy gronkowiec. Niemniej jednak do najpopularniejszych bakterii powodujące zakażenie układu moczowego zaliczamy przede wszystkim pałeczki okrężnicy czyli tzw. Escherichia coli. Bakteria ta znajduje się normalnie w naszym układzie pokarmowym, ma ją każda z nas, znajduje się ona w kale w okolicy odbytu. Gdy bakterie te przenoszą się między pochwą a odbytem, często migrują do dróg moczowych jeżeli nic nie zrobimy powędrują one moczowodami do nerek.

Przyczyny zapalenia pęcherza

Do głównych przyczyn zapalenia pęcherza zaliczamy przede wszystkim przechłodzenie pęcherza, siadanie na ziemi, bądź kamieniach lub za lekkie ubieranie się np. odchylanie okolic nerek. Do częstych przyczyn zaliczamy niestety również kontakty seksualne. Podczas stosunku, najczęściej w pozycjach od przodu uszkadza Ci cewkę moczową, nie używając prezerwatyw bakterie są przenoszone z odbytu do cewki moczowej.

Sposoby na zapalenie pęcherza

Co możesz zrobić gdy czujesz, że to zapalenie pęcherza? Jest wiele sposobów na pewno zwiększ ilość wypijanych płynów do 3 litrów, pomimo, że piecze dużo pij.

Następnie wygrzej się, rób nasiadówki, wklej gorącej wody do miski wsyp liście szałwii, rumianku i zaparz wywar. Po 15 minutach wejdź do wody na 15 minut. Podczas dolegliwości związanych z zapaleniem pęcherza ogranicz seks.

Warto byś w swojej apteczce asekuracyjnie miała no-spę ona obkurcza naczynia, przez co nie czujesz aż takiego bólu, Furaginum (przeczytaj ulotkę) i witaminę C, która zakwasza mocz przez co bakterie szybciej są usuwane z naszego organizmu. Niestety raz złapane zakażenie może wracać częściej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *