Kobieta, twarz

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy?

Nadmierne czerwienienie się skóry twarzy może wynikać z nieprawidłowej pielęgnacji lub też być wynikiem toczącej się choroby. Może też wynikać z uwarunkowań genetycznych. Niezależnie od przyczyn, potrafi uprzykrzyć nam życie. Jak walczyć z zaczerwieniami na twarzy?

O ile delikatne rumieńce na twarzy dodają uroku, o tyle już twarz mocno czerwieniąca się pod wpływem najlżejszych czynników może być powodem do pogorszenia samopoczucia. Szczególnie, gdy wykonujemy zawód, w którym liczy się trzymanie nerwów na wodzy lub zawód, w którym powodzenie w karierze związane jest z utrzymywaniem dobrego wizerunku (modelka, dziennikarz). Jeśli zauważasz, że skóra na Twojej twarzy czerwieni się bez powodu i pozostaje taka „gorąca” przez długi czas, należy zastanowić się nad przyczynami.

Po pierwsze, sprawdź przyczyny nadmiernie czerwieniącej się skóry twarzy – wizyta u dermatologa

Poza zapoznaniem się z zasadami odpowiedniej pielęgnacji (stosowanie kosmetyków dopasowanych do cery wrażliwej, nieużywanie nadmiernie gorącej wody i unikanie sauny oraz gorących kąpieli, czy komory krioterapeutycznej), należy udać się do dermatologa. Właściciele łatwo czerwieniącej się cery najczęściej usłyszą u dermatologa, że ich problemem jest trądzik różowaty,łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry lub też toczy się w ich skórze rumień. W gabinecie lekarza możemy usłyszeć również, że „taka jest już nasza uroda”, co prawdopodobnie związane jest z tym, że posiadamy cerę naczynkową, czyli płytko unaczynioną. Taka skóra już wpływem najlżejszych nawet czynników reaguje nadmiernie, nabiegając krwią. Tutaj walka będzie opierała się nie tylko nad stosowaniu odpowiednich kosmetyków i unikaniu ostrych detergentów, ale także na tym, aby na co dzień nie wystawiać się na drażniące czynniki, tj. nadmierne nasłonecznienie, mróz, silny wiatr, ale też alkohol i ostre przyprawy w diecie. Ostatecznie też z nadmiernym zaczerwienieniem niektóre osoby mogą skutecznie walczyć pracując z psychoterapeutą nad technikami skutecznego radzenia sobie ze stresem.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne są zakazane dla właścicieli skóry skłonnej do zaczerwienienia?

Skóra zaczerwieniona, podobnie jak każda inna, potrzebuje oczyszczania. Osoby, które mają twarz skłonną do występowania podrażnień i zaczerwienienia, niezależnie od przyczyn, powinny unikać agresywnych zabiegów oczyszczających. Skóra wrażliwa nie lubi zabiegów na twarz z użyciem kwasów i peelingów gruboziarnistych (tutaj przeczytacie więcej o tym, jakie kwasy dla cery wrażliwej są najlepsze) Oczyszczanie twarzy powinno opierać się na stosowaniu peelingów enzymatycznych. Jeśli decydujemy się na kwasy, powinniśmy unikać mocnego kwasu glikolowego, a wybrać raczej kwas laktobionowy lub kwas mlekowy, a zabieg powinna wykonać fachowa, dyplomowana kosmetyczka Siedlce.

Zabiegi laserowe na zaczerwienioną cerę

Gdy objawom nadmiernego czerwienienia się skóry towarzyszą popękane naczynka (a tak jest bardzo często!), konieczne jest ich zamknięcie. Mimo że istnieje szereg kosmetyków, których producenci gwarantują nam efekt zniwelowania rozszerzonych lub pękniętych naczynek, to jednak najskuteczniej zrobimy to laserem. Laserowe zamykanie naczynek  jest bezpieczne, nieobarczone ryzykiem powstawania powikłań i niesamowicie skuteczne. Dodatkowo, jest to ekspresowy sposób na pozbycie się czerwonych plam na twarzy – nawet jeśli zabieg musimy powtórzyć kilkukrotnie dla uzyskania całkowicie gładkiej twarzy, to jednak nie da się tego porównać z wysiłkiem, jaki musielibyśmy włożyć w analogiczną kurację kosmetykami, aby uzyskać zbliżony efekt (który też często nie jest gwarantowany, bo praktyka pokazuje, że z głębokimi przebarwieniami może rozprawić się jedynie laser). Zabieg laserowego usuwania zmian naczyniowych dedykowany jest nie tylko na teleangiektazje, ale także wtedy, gdy skóra jest trwale zaczerwienione po poparzeniu słonecznym.

Ultradźwięki na rumień na twarzy

Inny zabieg na wrażliwą cerę ze skłonnością do zaczerwienienia, to ultradźwięki. Tutaj, podobnie jak w przypadku laserowego zamykania naczynek, należy postawić na klinikę medycyny estetycznej bardziej niż na przypadkowy gabinet kosmetyczki. Na czym polega zabieg ultradźwiękami? Zasada jest prosta: na początku aplikuje się bezpośrednio na skórę ampułkę z preparatem odbudowującym i wzmacniającym naczynka, a następnie działa na skórę ultradźwiękami, które pogłębiają wchłonięcie się składników aktywnych zawartych w preparacie.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, jakie zabiegi na czerwoną twarz do skóry wrażliwej Siedlce zastosujemy, pamiętajmy, że podstawą jest w tym wypadku odpowiednia pielęgnacja. Nie należy przy tym przerywać fachowej codziennej pielęgnacji wtedy, gdy objawy ustąpią. Niestety, cera wrażliwa, ze skłonnością do podrażnień, a tym bardziej ta z problemem rumienia, czy trądziku różowatego, jest podstępna. Nawet gdy wydaje nam się, że problem jest całkowicie zwalczony za pomocą dobrych kosmetyków, wszystkie objawy mogą powracać z dużą siłą. Aby uniknąć frustracji, które często spotykają właścicieli tego typu cery, warto zdecydować się na pomoc lekarza medycyny estetycznej odpowiednio wcześnie.

Materiał partnera.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *