Rozmowa kluczowym elementem każdego związku

Rozmowa kluczowym elementem każdego związku

Jesteś ze swoim partnerem już ładnych parę lat, na początku rozmowa jakoś przewijała się w waszych relacjach bo chodziło pewnie o poznanie się tak zwane dotarcie się. Z biegiem czasu zauważyłaś, że przestaliście ze sobą rozmawiać? Nic dobrego to nie wróży. Rozmowa jest potrzebna wszędzie. Wyobrażasz sobie sytuację, że jesteś w obcym mieście i się gubisz – jak znaleźć swój cel nie rozmawiając z innymi? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Cały fundament związku jest oparty na rozmowie, bez niego każda sprzeczka, kłótnia rośnie na skalę międzynarodową. Im więcej niewyjaśnionych spraw zostanie zamiecione pod dywan tym trudniej jest sobie z tym później poradzić. Jak sobie z tym radzić?

Wspólne hobby

Czujesz, że poprzez brak rozmowy zaczęliście się oddalać może czas na wymyślenie czegoś co da Wam obu frajdę. Przykładem może być gra w squash, gdzie na boisku musicie się komunikować by jedno nie podbierało piłek drugiemu. A oprócz tego czas spotkań również musicie wspólnie obgadać. Zacznijmy od małych rzeczy, nie wszystko od razu.


Sprawdź jak ożywić Wasz związek


Pisanie listów

Ta forma konwersacji wymaga już więcej zaangażowania, list wymaga od nas przede wszystkim poświęcenia czasu ale również nakreślenie takiego obrazu by druga osoba zrozumiała o co tak naprawdę jej chodzi. Mężczyźni opornie podchodzą do takich rozwiązań ale może być kluczem do przełamania się. Listy nie muszą być długie, zacznijmy od kilku linijek by oswoić partnera z nowym sposobem konwersacji a nóż zaowocuje to w coś fajnego.

Przejmij inicjatywę

Jeżeli Twój partner ma problemy z rozmową. Postaraj się przejąć inicjatywę. Rozmawiaj z nim spokojnie, bez ogródek, mów rzeczowo i nie skacz po tematach ponieważ szybko się zirytuje i nici z rozmowy. Małymi kroczkami dojdziesz do celu. Nie irytuj się gdy na początku będzie to trwało 3-5 minut. Jeżeli jest jakiś problem staraj się konstruktywnie rozmawiać, mów o tym co jest tu i teraz a nie wracaj do przeszłości, nie wywlekaj nie rozwiązanych problemów to tylko zaogni waszą relację. Jeżeli sprawa będzie na ostrzu noża może warto skorzystać z terapii dla związków.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *