Cellulit - jak go wyeliminować?

Cellulit – jak go wyeliminować?

Cellulit to chyba największy problem wśród kobiet. Zimą jest łatwiej go zatuszować, gdyż pomaga nam w tym odpowiednia odzież wierzchnia, niemniej jednak gdy przychodzi lato stanowi to już duży problem.

Podstawowym pytaniem jakie musimy sobie zadać to, jaki rodzaj cellulitu nam doskwiera gdyż wyróżniamy:

  • Cellulit wodny – jak sama nazwa wskazuje mamy kłopot z utrzymaniem gospodarki wodnej w naszym organizmie. Ten rodzaj cellulitu obejmuje osoby, które mają bardzo suchą skórę.
  • Cellulit obrzękowy – dotyka on osób, które borykają się z kłopotami krążeniowymi i przepływem limfy. Nogi są opuchnięte, przede wszystkim wieczorem, są lejące i przypominają strukturę ciasta. Gdy chcesz sprawdzić czy ten rodzaj cellulitu Ciebie dotyczy, wciśnij palec w miejsce, które chcesz sprawdzić. Gdy skóra wklęśnięcie powoli wraca do swojego normalnego stanu i pozostaje niewielki dołek masz pewność, że cierpisz na cellulit obrzękowy.
  • Cellulit tłuszczowy – cierpią na niego osoby, które w szybkim czasie zgubiły dużo kilogramów, osoby z nadwagą lub otyłe. Następuje magazynowanie się tłuszczu, przez co skóra się rozciąga i tworzą się grudki.

Jak wyeliminować cellulit?

  1. Cellulit wodny – bardzo ważna jest tutaj analiza diety, gdyż zarówno brak wody jak i jej nadmiar mogą przyczynić się do jego powstawania. Należy wyeliminować sól, tłuszcze nasycone, ulepszacze smaku, konserwanty, słodkie i słone przekąski. Ponadto by go wyeliminować warto udać się na zabiegi kosmetyczne, które pobudzą metabolizm komórkowy, body wrapping
  2. Cellulit obrzękowy – należy rozpocząć aktywność fizyczną przede wszystkim uwzględniając unoszenie nóg do góry nożyce czy rowerek. Warto również skupić się na masażu by pobudzić komórki do pracy.
  3. Cellulit tłuszczowy – należy zmniejszyć powstawanie tkanki tłuszczowej. Najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów to zajęcia w wodzie lub treningi interwałowe pod okiem trenera personalnego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *