Czy kriolipoliza wpływa na modelowanie sylwetki?
Metoda likwidowania nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą zabiegów kriolipolizy może wymodelować Twoją sylwetkę nawet w miesiąc. Zastanawiasz się co stoi za jej skutecznością? Odpowiadamy.
Kriolipoliza jest szczególnie polecana na miejsca problematyczne, nad którymi trzeba długo pracować za pomocą ćwiczeń oraz diety.
Dzięki niej podziałasz m.in na uda, brzuch oraz pośladki. W tym przypadku zabieg kriolipolizy zwalczy także cellulit.
Ponadto w odróżnieniu od powszechnie znanej liposukcji, kriolipoliza jest zabiegiem niechirurgicznym. Tak więc bez uporczywych efektów ubocznych.
Na czym polega zabieg
Zabieg kriolipolizy jest zupełnie nieinwazyjny i nie obciążający naszego organizmu. Możesz zaobserwować wizualny efekt uboczny jakim jest delikatne zaczerwienienie skóry oraz nieco niższa temperatura niż na otaczających nas partiach niepoddanych zabiegowi.
Dokładne określenie ilości wizyt nie jest łatwe ponieważ zależy to od powierzchni ciała poddanej zabiegowi.
Pojedynczy zabieg trwa około godziny i polega na przykładaniu aplikatora, który zasysa do komory zawierającej płytki chłodzące fałdę skóry razem z tkanką tłuszczową.
Wówczas z tłuszczu pobierane jest ciepło i rozpoczyna się obumarcie komórek tłuszczowych a następnie ich rozpuszczenie.
Ten proces trwa od dwóch do sześciu tygodni po zabiegu. Kriolipoliza nie jest bolesna, a jej skutki uboczne są dość niewielkie. Mogą to być siniaki, zaczerwienienia i opuchlizna miejsca poddawanego działaniu aplikatora.
Metoda zyskuje na popularności i obecnie cieszy się powodzeniem w licznych salonach medycyny estetycznej.