Wypadanie włosów - jak sobie z tym radzić?

Wypadanie włosów – jak sobie z tym radzić?

Włosy to wizytówka każdej kobiety. Krótkie czy długie, proste czy kręcone nie ma to znaczenia. Niemniej jednak często my same przyczyniamy się do tego, że wypadanie włosów staje się coraz bardziej widoczne.

Do tego zaliczamy przede wszystkim takie czynniki jak: stres, zła dieta, używki, choroby, upinanie wysokich fryzur, codziennie suszenie włosów suszarką gorącym i suchym powietrzem, stosowanie farb do włosów, lakierów, pianek czy też spanie w nocy z wałkami na głowie.

Nie da się wyeliminować wszystkiego lecz warto korzystać z domowych produktów, by wzmocnić i nadać swoim włosom blask.

Wypadanie włosów – domowe sposoby

Jajka – oprócz tego, że nie tylko świetnie smakują lecz swoje zastosowanie znalazły również w kosmetykach. Bogate są w witaminy takie jak: A, D, B, E a także źródło wielu minerałów m.in. manganu, siarki, fosforu, sodu, magnezu, cynku, miedzi, krzemu, żelaza itp.

Żółtka jajka nakładamy na skórę głowy, delikatnie wmasujemy, by żółtko pokryło całą głowę a następnie owijamy szczelnie głowę ręcznikiem i trzymamy mieszankę około godziny. Po tym czasie, spłukujemy i myjemy normalnie włosy szamponem. To najprostszy sposób na zrobienie sobie domowego spa i wzmocnić cebulki włosa.

Nasiona chia – bogate są w białko i kwasy tłuszczowe czyli wszystko to podstawowy budulec włosa. Warto by nasza dieta była wzbogacona właśnie o nasiona chia. Zmielone nasiona dostaniemy praktycznie w każdym sklepie wystarczy dodać je do owsianki, jogurtu czy sałatki. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie by wzmocnić włosy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *