Właściwości odżywcze arbuza

Właściwości odżywcze arbuza

Arbuzy kojarzą nam się z upalnym latem i słoneczną pogodą. Wówczas przynoszą nam dawkę solidnego orzeźwienia i wytchnienia od wysokich temperatur. Poza orzeźwieniem, odżywiają nasz organizm, gdyż zawierają witaminy i minerały.

Jakie witaminy i składniki odżywcze zawierają arbuzy

Jednak ich największą zaletą są przeciwutleniacze, które hamują rozwój komórek nowotworowych oraz opóźniają proces starzenia. Arbuz zawierają również aminokwas zwany cytruliną, który wspomaga działanie serca i przyspiesza regenerację mięśni. Arbuz zawiera wiele substancji, które gwarantują prawidłowe ciśnienie tętnicze, chroniąc w ten sposób prze chorobami serca. co ciekawe, dzięki cutrulinie podnosi się także popęd seksualny, więc można powiedzieć, że arbuzy działają jak viagra.

Arbuzy mają tylko 30 kcal

Arbuzy mogą jeść również osoby, które są na diecie, gdyż w 100g tego pysznego owocu znajduje się zaledwie 30 kalorii. Te owoce nie są jednak polecane dla osób chorych na cukrzycę, gdyż mają wysoki indeks glikemiczny i mogą szybko podnieść stężenie cukru we krwi. Jak widać arbuzy to nie tylko orzeźwienie w letnie dni, ale również sprzymierzeniec naszego zdrowia

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *