Domowe sposoby na przeziębienie
Przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie

Walka z przeziębieniem powinna rozpocząć się od pierwszych objawów. Bardzo często odczuwamy wtedy przede wszystkim osłabienie, ból głowy, kichanie, „drapanie w gardle” czy biała wydzielina z nosa. Nie powinniśmy tego bagatelizować, tylko od razu zwolnić tempo, skupić się na odpoczynku i na kuracji bogatej w witaminę C.

Niemniej jednak, gdy przeziębienie nas dopadnie musimy najpierw zacząć walkę za pomocą domowych sposobów. Gdy objawy nie przejdą w ciągu 3-4 dni należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jakie są domowe sposoby na walkę z przeziębieniem?

  1. Herbata górska– napar wykonuje się z czarnej herbaty, gdy osiągnie temperaturę pokojową należy wlać dwie łyżeczki rumu i dodać cytrynę. Wypij i od razu połóż się spać, gdyż alkohol spowoduje, Twój organizm się ogrzeje i rozpocznie walkę z infekcją.
  2. Czosnek– gdy zapytamy starsze pokolenie zawsze wymieniają czosnek. Ząbki czosnku możemy zjadać całe, a gdy dziecko nie chce go zjeść można go przemycić wkładając go pod szynkę czy ser. Zapach i smak nie zachęcają lecz jest to naturalny antybiotyk. Przyczynia się do zmniejszenia bólu gardła, zmniejsza duszności i ma właściwości przeciwgrzybicze i bakteriobójcze.
  3. Herbata z miodem i cytryną, rosół– w walce z przeziębieniem bardzo ważne jest by naszą dietę wzbogacić w gorące napoje i obiady. Organizm powinniśmy ogrzewać zamiast chłodzić. Rosół domowej roboty nie tylko smakuje ale przyczynia się do zahamowania związków chemicznych odpowiedzialnych za rozwój infekcji.
  4. Sen – pozwól sobie na większa ilość snu, organizm najbardziej się regeneruje gdy śpimy.
  5. Moczenie stóp w wodzie z solą– gdy przemarzniemy w stopy, należy przywrócić krążenie. Nalej do miski gorącej wody i wsyp czubata łyżkę soli. Następnie włóż obie stopy. W ten sposób zapobiegniesz rozwoju infekcji. Po tym zabiegu warto założyć skarpetki i udać się do łóżka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.